What to do if lightning diverges

Значна частина сучасного одягу застібається за допомогою застібки-блискавки. Це один із найпростіших, зручніших та доступних варіантів застібки. Блискавку досить легко встановити та комфортно використовувати. Це значною мірою пояснює її популярність. Така застібка належним чином захистить вас від вітру, їй не страшний дощ, сніг та інші погодні негаразди. Застібка-блискавка захищає ваші кишені, нею пристібають капюшон, вона стоїть на вашій сумці, куртці, рюкзаку, а іноді й на взутті. Блискавка має дуже багато варіантів застосування.

Але будь-яка застібка може одночасно вийти з ладу . Що робити, якщо не хочеться гаяти час і гроші на майстра? Як самостійно полагодити застібку-блискавку на куртці? Чи можна це зробити, та наскільки це легко? В яких ситуаціях можна впоратися самому, а де варто віддати аксесуар у ремонт? Давайте розберемося разом.

Що найчастіше призводить до поломок блискавки

Між зубцями блискавки згодом починає накопичуватися бруд і пил, забиваючи замок.

Погодні умови можуть також впливати на стан аксесуара, з часом призводячи до непридатності - вітер, дощі, снігопади. Вологість негативно позначається на металевій фурнітурі, перепади температури не підуть на користь пластику.

Занадто тривала та часта експлуатація. Наприклад, якщо ви носите один і той же одяг кожен день протягом декількох місяців або років, регулярно користуючись застібкою. Через це згодом замочок послаблюється і тримає блискавку вже не так міцно.

Неакуратне поводження із застібкою, ривки, смикання. Це може призвести не тільки до поломки собачки, а й до виривання зубців блискавки.

У блискавці може застрягти якийсь сторонній предмет, наприклад, шматочок тканини, нитка, волосінь, дрібний камінчик і так далі далі.

Бігунок недостатньо щільно затиснутий, тому краї блискавки сходяться не дуже щільно.

Намагайтеся вибирати одяг, взуття чи сумку з якісними застібками, які не розсипляться після кількох тижнів експлуатації. І не старайтеся із закриванням та відкриванням замку, акуратно звертайтеся з блискавкою.

Що допоможе вам впоратися з легкою поломкою? Якщо ви помітили проблему будинку, тоді, напевно, у вас знайдуться плоскогубці, ножиці, шило чи новий замочок. Але якщо неприємність сталася поза рідними стінами, завжди можна спробувати знайти альтернативні способи розв'язання. Наприклад, шпильку, шматочок дроту або скріпку (тимчасово можна використовувати як бігунок). (Булавку, до речі, непогано і носити з собою, вона може стати в нагоді в багатьох ситуаціях і в будь-який момент.) Звичайно, це вже тимчасові заходи, а потім доведеться все одно або самостійно переробляти, або відносити до ремонтної майстерні, залежно від складності поломки.

Як вставити собачку на блискавці

Що робити, якщо слайдер (собачка) вискочив із застібки? Чи можна вставити бігунок у блискавку, не розриваючи? Це залежить від того, як вшита блискавка. Але в багатьох випадках можна легко обійтися без розриву виробу.

Вдягнути собачку на блискавку можна в такий спосіб. Для початку акуратно розширте один бік собачки та вставте в нього блискавку, злегка притиснувши бігунок плоскогубцями. А там, де застібка починається, зробіть кілька акуратних стібків нитками, щоб зафіксувати та не допустити повторного зіскакування.

Зверніть увагу, що притискати потрібно тільки краї бігунка, в жодному разі, не середину. Останнє може стати причиною деформації замку, і його точно доведеться міняти.

Можна одягнути собачку на блискавку за допомогою вилки. Це досить простий Лайфхак, доступний кожному. Вам знадобиться, власне, столовий прилад та блискавка. Як це реалізувати:

 • Зафіксуйте як- вилку, щоб ви могли надіти на неї бігунок.
 • Тепер сам слайдер насадіть на вилку так, щоб він помістився на середніх зубцях (на 2 та 3).
 • Потім протягніть у бігунок обидві частини блискавки. При такому положенні слайдера зробити це буде легко.
 • Все готове, залишилося тільки акуратно витягти вилку.
 • Поставити таким чином назад собачку не займе багато часу та зусиль. При необхідності акуратно притисніть краї бігунка.

Якщо карабін зламався і його треба поміняти

Зіскокування слайдера – проблема невелика. І, як бачите, поставити його на місце досить просто. А що робити, якщо замок зламався? Це вже неприємніше. У такому випадку бігунок треба замінити. Ви можете купити такий же у нашому інтернет-магазині.

Як правильно підібрати заміну?

Є кілька основних видів блискавок:

 • Витая (тут використовуються овальні бігунки)
 • Тракторна (зубчики зазвичай із пластику, а сам песик має овальну форму або виконана у вигляді трилисника)
 • Металева (слайдер зазвичай трикутної форми)

Також на замочці з тильного боку зазвичай вказаний розмір бігунка. Це можуть бути не лише цифри, а й буквені позначення.

Щоб зняти зламану собачку, достатньо розігнути сторони слайдера, і він легко зіскочить із блискавки. Також вам потрібно придбати два обмежувачі, які не даватимуть замочку зіскакувати з блискавки. Коли ви купите заміну, треба буде вставити замок на блискавку назад. Як це зробити?

 • Для початку озброїться шилом, ножицями та плоскогубцями/пасатижами.
 • З блискавки зніміть або обріжте стопори (металеві можна зняти, а пластикові простіше акуратно обрізати).
 • Вдягніть на блискавку куплений слайдер, перевірте, чи добре він працює.
 • Якщо все добре – надягніть обмежувачі та акуратно їх затисніть.

Все, оновлена ​​блискавка готова, можете знову користуватися своєю річчю.

Найпростіший варіант поломки – якщо обломився лише сам язичок слайдера. У цьому випадку допоможе банальне скріплення або шматочок дроту (як тимчасовий варіант). Згодом можна замінити їх на підвіску чи щось подібне. В нашому асортимент є будь-які варіанти. Але за бажання можна і замінити всю собачку. Скріпка або інші підручні матеріали допоможуть принаймні відразу відкрити блискавку, оскільки без язичка це зробити складніше.

Що робити, якщо блискавка розходиться

У улюбленій куртці розходиться замок? Це не причина терміново шукати заміну зручному аксесуару. Є кілька простих способів вирішити питання підручними засобами та навіть без звернення до майстра.

Для початку потрібно зрозуміти, в чому саме полягає причина поломки. Їх може бути кілька:

Зламалася сама «собачка», наприклад, мали місце механічні пошкодження.

Через частого використання бігунок дещо «розслабився». Це одна з найпоширеніших і найвиправніших причин. Коли "собачка" ослаблена, вона не може нормально з'єднати краї блискавки і, як наслідок, не може застебнути. Іноді може навіть повністю вискочити.

Бує, що блискавка розходиться через те, що було пошкоджено зубці – у цьому випадку залишається тільки дорога до майстра.

Також можна віднести річ кваліфікованому фахівцю, якщо ви самі не можете зрозуміти, у чому причина поломки.

Якщо просто ослаб бігунок, досить акуратно його підібгати, щоб блискавка знову запрацювала, як треба. Для цього візьміть плоскогубці, бігунок відтягніть до нижнього краю сумки та розстебніть замок. Тепер обхопіть плоскогубцями верхній та нижній краї "собачки", а потім акуратно притисніть. Не треба прикладати серйозних зусиль, щоб не зламати собачку. Якщо бігунок пластиковий, дії залишаються тими самими. Але пам'ятайте, що пластик куди тендітніший, ніж метал, а тому діяти потрібно куди акуратніше.

Але такий спосіб, на жаль, можна використовувати лише кілька разів. Після цього бігунок може зламатися.

Чим змастити блискавку на сумці, щоб краще їздила

Якщо ви зіткнулися з тим, що блискавка іноді заїдає або затирає, цю проблему також легко усунути. Як і практично будь-який механізм, роботу блискавки можна покращити, якщо її змастити. А вже чим – це залежить від матеріалу застібки. Розглянемо всі доступні варіанти:

Пластмасову блискавку можна обробити звичайною свічкою з парафіну або будь-яким милом (головне, щоб воно було сухим та досить твердим). Пройдіться по задній стороні блискавки, і після цього ви швидко помітите, як легко застібається застібка. Також підійдуть і воскова крейда, яку можна використовувати аналогічно парафінової свічки. Якщо проблема сталася поза домом, спробуйте з тією ж метою використовувати гігієнічну губну помаду.

Металічну застібку врятує звичайнісіньке сало. Особливо якщо ваш одяг, взуття чи сумка з натуральної шкіри – натуральний жир їй не зашкодить. Акуратно пройдіться шматочком сала по зубцям, і блискавка буде застібатися легко та невимушено. Надлишки жиру можна потім видалити паперовою серветкою. Щоправда, якщо аксесуар із текстилю, будьте обережні, щоб сало не залишило жирні плями.

Щоб легко застібалася залізна блискавка, слід використати трохи камфорної олії. Достатньо нанести трохи на ватну паличку або диск, і пройтися ним по блискавці. Також тут прийде на допомогу олівцевий грифель, яким потрібно пройтися по зубцям. Але якщо блискавка чорного або сірого кольору.

Найголовніше - якщо раптом застібка починає погано виконувати свою функцію, намагайтеся не нервувати і не смикати замок занадто сильно. У більшості випадків це призведе лише до посилення ситуації. А із пластиковою блискавкою – до швидкої поломки собачки та зубців.

Догляд та профілактика

Є методи догляду та профілактики, які дозволять якомога довше зберегти блискавку в робочому стані:

 • Одразу після покупки приділіть увагу розробці застібки. Кілька разів ретельно відкрийте та закрийте замок, щоб собачка ковзала легко і без перешкод.
 • Регулярно намагайтеся оглядати та очищати простір між зубчиками від пилу, бруду, вовни (якщо вдома є домашні тварини).
 • Якщо вашу річ потрібно прогладжувати, не торкайтеся гарячою праскою блискавки, зокрема, якщо вона пластикова. Від високої температурі пластик деформується.
 • Якщо блискавка застрягла, не переживайте, акуратно перевірте, чи не застрягли якісь предмети, змастіть зубці залежно від матеріалу застібки. Спроби його смикати або тягнути можуть призвести лише до поломки.
 • Пластикові блискавки можуть пошкодитися внаслідок механічних пошкоджень або падіння.
 • Якщо ви помітили, що один або кілька зубців відсутні, краще відразу міняти застібку. Якщо зубці тільки похилилися, можна акуратно спробувати пристукнути їх молотком, попередньо під застібку підклавши обробну дошку або інший такий ж твердий предмет. Якщо це не допомогло, залишиться лише замінити блискавку.
 • Не забувайте ретельно оглядати всю фурнітуру перед покупкою речі!

Зламана блискавка – зовсім не вирок. У будь-якому ательє чи майстерні зможуть поміняти блискавку швидко та не надто дорого. Але найчастіше впоратися з поломкою ви зможете самостійно та в домашніх умовах. І для цього вам не потрібні якісь особливі вміння та навички, спеціальні інструменти. Достатньо кілька хвилин вашого часу.

Product added to wishlist
Product added to compare.