- Корисна інформація від DA-TEX
- 3 сподобалося
- 6661 переглядів
Жоден дизайнер або кравець не обходиться в створенні одягу без використання аксесуарів. Їх існує величезна безліч для різного одягу, головних уборів, взуття. Сьогодні мова піде про те, як встановити хольнітени.
Заклепка-хольнітен складається з цвяха і капелюшки. При установці хольнітенів гвіздок надійно кріпиться всередині капелюшки. Це дає можливість міцно скріплювати шви шкіряних виробів і щільних тканин. Дуже часто холнітени використовуються і в декоративній якості. Їх кріплять на гаманці, ремені і ремінці годинників, сумки, клатчі, нашийники для тварин, взуття та одяг.
Хольнітени зустрічаються двох типів: односторонні мають плоску основу-гвіздок і округлу або фігурну капелюшку; у двосторонніх лицьова сторона і виворіт-гвіздок виглядають однаково.
Як ставити хольнітени
Звичайно, дуже зручна установка хольнітенів на пресі. Але існують і способи, як встановити хольнітени вручну в домашніх умовах.
Вам знадобиться:
- Хольнітени необхідного розміру.
- Шило.
- Молоток / киянка.
- Ручна коронка (біт)
- Прес для заклепок з відповідними насадками.
- Виріб, на який буде кріпитися хольнітени.
Три варіанти установки хольнітенів:
1. Робимо отвір шилом, протягуємо в нього гвіздок, накриваємо капелюшком і обережно робимо кілька ударів молотком (бажано з силіконовою або дерев'яною голівкою). Незважаючи на те, що при такій установці хольнітенів напівкругла форма капелюшки втрачається і сплющується, спосіб дуже поширений завдяки своїй доступності та простоті. Слід пам'ятати, що довжина ніжки повинна бути більше товщини тканини або шкіри, на яку ми встановлюємо хольнітени, але не надто довгою, інакше гвіздок деформується, що відіб'ється на зовнішньому вигляді клепки.
2. Установка хольнітенів із задіянням ручного преса зі спеціальними насадками. Фурнітура різного діаметру вимагає використання своєї насадки (пуансон). Недоліком цього способу є те, що через розміри самого преса можуть виникнути складності з установкою клепки близько до краю вироба.
3. Як встановити хольнітени, застосовуючи ручні коронки (біти). Тут вже будуть потрібні деякі професійні навички. Протягуємо цвях хольнітена в підготовлений отвір на тканині, накриваємо капелюшок спеціальної коронкою і декількома несильними ударами скріплюємо деталі киянкою або молотком.
Якщо вас цікавить, як ставити хольнітени для шкіри, то всі перераховані способи прекрасно працюють і з шкіряними виробами.
Як встановити хольнітени вручну
Найпростіший спосіб поставити хольнітени своїми руками - використовувати металеві хольнітени. Їх, як правило, виготовляються зі сплавів різних легких металів, вони міцні і не сплющуються від ударів.
Виберіть місце для установки хольнітена на матеріалі і відзначте його ручкою або олівцем, краще це робити в місцях подвійного або потрійного складання тканини, так клепка буде міцніше. Використовуйте лінійку, для більш точних вимірів. Як кужуть, сім раз відміряй - один раз відріж.
Покладіть виріб на тверду робочу поверхню. Рекомендується робити роботу на дерев'яній стільниці, щоб не подряпати фурнітуру. Переконайтеся, що стіл стійкий і не хитається.
У позначеному олівцем місці, протикаємо матеріал шилом або робимо отвір за допомогою діркопробивача. Потім вставляємо цвях, одягаємо поверх капелюшок (вони повинні вільно з'єднуватися), ставимо поверх біт і завдаючи по ньому удар строго вертикально, забиваємо клепку молотком короткими і точними ударами. Можна обійтися і без біта, тоді слід використовувати молоток з м'якою головкою. Не бийте щосили, робіть це акуратно, інакше ви просто зламаєте хольнітен.
Установка двосторонніх хольнітенів істотно нічим не відрізняється, від установки односторонніх. Але в разі використання преса вам знадобляться спеціальні насадки.
Будьте готові до того, що результат ручної установки хольнітенів може вас розчарувати. Якісно встановити фурнітуру простіше в ательє або майстерні на відповідному професійному обладнанні.