- Корисна інформація від DA-TEX
- 2 сподобалося
- 5168 переглядів
Сигнальний жилет має безліч застосувань. Всі вони так чи інакше стосуються безпеки. У цій статті обговоримо тільки питання безпеки на дорозі, як для водіїв і пасажирів авто, в разі необхідності непередбачено вийти на проїжджу частину, особливо в умовах поганої видимості, так і для пішоходів та велосипедистів.
Чи потрібен сигнальний жилет
Правила дорожнього руху не зобов'язують водія надягати сигнальний жилет при виході з авто. Однак з міркувань безпеки звичайно краще надягати. При чому зберігати його слід в салоні автомобіля, оскільки до багажника потрібно йти по проїжджій частині. Можливо вдень, в ясну погоду актуальність використання світловідбивних жилетів не настільки очевидна, але в умовах поганої видимості, особливо вночі можливість заздалегідь помітити людину на дорозі дуже важлива. Одяг темних тонів погано помітний навіть у світлі фар. З іншого боку, машину можна просто не почути, особливо електромобіль, який їздить тихіше.
Кольори сигнальних жилетів
Рекомендують робити сигнальні жилети з тканини жовтого, оранжевого або червоного кольору. При чому тканина повинна бути флуоресцентною, тобто відображати ультрафіолет у вигляді звичайного світла. Це сильно підвищує помітність. Технічно це означає що координати кольоровості (X, Y) і мінімальний показник яскравості (betta) кольору повинні відповідати встановленим значенням.
Найважливішим елементом є світловідбиваючі стрічки, нашиті на жилети. Саме вони вносять основний внесок в помітність в темний час доби.
Правила і стандарти
Як вже було зазначено, за станом на листопад 2020 року в Україні строгих правил щодо носіння сигнального жилета немає. Із загальних міркувань можна порекомендувати надягати жилетку до виходу з авто, а значить тримати її всередині машини, тримати в чистоті і тестувати, наскільки він помітний в різних ситуаціях.
В Європі вимоги до сигнальних жилетів жорсткіші. У багатьох країнах навіть передбачені досить великі штрафи за його відсутність.
Що стосується стандартів, можна подивитися міжнародний (Росія, Вірменія, Киргизія) ГОСТ 12.4.281-2014 в якому зібрані вимоги по стандартам безпеки праці.
Строки носіння сигнального жилета зазвичай не встановлюються. Правда з часом тканина і світловідбиваючі елементи можуть втрачати помітність внаслідок деградації матеріалу, тому рекомендований термін експлуатації сигнального жилета - півтора року.
Де ще застосовується?
Використання сигнальних жилетів обов'язково для дорожніх робітників, пожежних, рятувальників, лікарів швидкої допомоги, патрульних поліцейських. Часто світловідбивні накидки надягають велосипедисти, особливо ті які беруть участь у спортивних марафонах.